Uzmanlar uyardı! O ilde büyük panik: Ölü sayısı 3'e çıktı!

İç Anadolu Bölgesi'nde özellikle Yozgat, Sivas ve Tokat çevresinde yaygın olarak görülen ve Kırım Kongo Kanamalı Ateşi'ne (KKKA) neden olan keneler, kırsal kesimde yaşayanlar için risk oluşturuyor. KKKA'nın ölümcül sonuçlara yol açtığını öne süren uzmanlar, tarım alanları, yeşil alanlar ve hayvancılığın yapıldığı yerlerde piknik yapan vatandaşları uyararak dikkatli olmalarını istiyor.

Sivas'ta kene ısırıkları sonrasında ortaya çıkan KKKA virüsü ölümlere neden olmaya devam ediyor. KKKA nedeniyle Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan 2 çocuk annesi 36 yaşındaki Şehir Tanrıveren, bu sabah hayatını kaybetti. Tanrıveren'le birlikte bu yıl Sivas'ta KKKA'dan ölenlerin sayısı 3'e yükseldi.

Tanrıveren'in yetiştirdiği besi hayvanlarından virüse yakalandığı tahmin ediliyor. Genç kadın, yaşadığı Sivas'ın Gölova ilçesine bağlı Boğazgöze köyünde toprağa verilecek.
Bu içerik Nilgün Akbıyık tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İstanbul Valiliği'nden önemli uyarı!  İstanbul Valiliği'nden önemli uyarı! “10 derecenin üzerinde…”
İl milli eğitim müdürlüğünde iğrenç olay!  Şube müdürü sözlü ve fiziki tacize uğradıİl milli eğitim müdürlüğünde iğrenç olay! Şube müdürü sözlü ve fiziki tacize uğradı
Bal üreticisinin korkunç ölümü!  Ailesi sinir krizi geçirdiBal üreticisinin korkunç ölümü! Ailesi sinir krizi geçirdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir