Nergis çiçeğinin anlamı ve özellikleri… Nergis çiçeğinin faydaları nelerdir?

genişletmek

Nergis çiçeğinin anlamı ve özellikleri nelerdir?

Narcissus'un dünya çapındaki kültürler için çiçek dilinde sembolize ettiği her şeyi keşfederek dünyanıza daha fazla hayat ve güzellik katın. Narcissus ve Narcissus teknik olarak aynı çiçeği temsil eder ve gerçekte anlamları benzerdir. Bu çiçekler genellikle aşağıdakilerin sembolü olarak kabul edilir:

Refah ve zenginlik, özellikle gelecekte

Bu çiçeğin ayı olan Mart ayındaki doğum günleri

baharın gelişi

Rönesans ve yenilenme

İyi şanslar ve mutluluk

Ah

Narsisizm ve bencillik

Narcissus'un tüm anlamları kesinlikle olumlu değildir. Bir arkadaşınıza saksıda bir bitki vererek ona başarılar dilediğinizi söyleyebilir veya egosunun kontrolden çıktığı konusunda onu uyarabilirsiniz.

Nergis çiçeğinin faydaları nelerdir?

Narkissos her şeyden önce baharın habercisi olarak görüldüğü için günümüzde kibirle olan ilişki artık o kadar belirgin değildir. Yılın başında çiçek açar ve neşeli renkleri karanlık günleri aydınlatır. Uzakdoğu bile Narcissus'a kendi anlamını vermiş, orada bu bitki esas olarak Romeo ve Juliet'e olan büyük aşkın sembolü olarak kabul ediliyor. Narcissus Arapça'da hizmetçi anlamına gelir. Burada başını hafifçe eğerek çiçek, tevazuyu ve fedakarlığı simgelemektedir.

Nergis çiçeği güzeldir ancak soğanında, sapında ve çiçeklerinde yüksek miktarda zehir bulunur. Çok fazla çiçek toplamak, özsuyundaki tahriş edici maddeler nedeniyle ciltte kaşıntıya neden olabilir. Ancak araştırmacılar Alzheimer hastalığının tedavisinde kullanılmak üzere şişelerden bazı bileşikler çıkarıyor.

Çiçek parfümlerde de kullanılır ve hafif aromatik beyaz çiçekleri olan koyu yeşil yaprakların kokusunu taşır. Ne yazık ki soğan, sarımsak veya soğanla karıştırılarak yenildiğinde pek çok hastalık ve yaralanma vakası yaşanıyor. Bununla birlikte, çok acı ve sabunlu tadı nedeniyle çoğu insan, tek bir ısırıktan sonra onu yemeyi bırakır ve mide ağrısı ve rahatsızlığı yaşamaya yetecek kadar zehri ememez.

Nergis çiçeğinin etimolojideki anlamı nedir?

Narcissus, binlerce yıldır bu bitkiyle ilişkilendirilen Yunanca bir isimdir.

Aynı zamanda tüm yaygın nergisler de dahil olmak üzere yaklaşık 50 farklı çiçek türünün ortak adı ve bilimsel adı olarak da hizmet vermektedir. Adı, Yunanca narkotik anlamına gelen kelimeden türetilmiştir ancak aynı zamanda Narcissus olarak bilinen genç adamın efsanesiyle de bağlantılıdır. Nehir tanrısının oğlu ve bir peri, muazzam güzelliği nedeniyle kendi yansımasına aşık oldu. Kendi takıntısı nedeniyle boğulduğu havzanın çevresinde ilk nergis çiçekleri ortaya çıktı.

Nergis çiçeği neyi temsil eder?

Narsisizmle olan bağlantısı göz önüne alındığında Narcissus'un birçok olumsuz sembolü vardır. Bir kişinin biraz benmerkezci olduğunu belirtmesinin yanı sıra, bu çiçek birine gelecekte işlerin daha iyiye gitme ihtimalinin olduğunu hatırlatmak için de harikadır.

Nergis ilk filizlenen tohumlardan biri olduğundan yeniden doğuş ve yenilenme anlamına gelir. Her etkinlikte birinci gelen birini tanıyorsanız, dakikliği nedeniyle onu bu çiçekle ödüllendirebilirsiniz. Victorialılar onu bencil bir insanın çiçeği olarak görürken, Çinliler onu gelecekteki refah ve zenginliği simgelemek için kullandılar.

Nergis çiçeklerinin neredeyse tamamı turuncu, sarı ve beyazın tonlarındadır. Rengi ve diğer fiziksel özellikleri nedeniyle saflığın ve yeniden doğuşun çiçeğini çağrıştırır. Güneşli renk, özellikle çiçeklerin görülmediği uzun bir kıştan sonra çok çekici ve cesaret vericidir. Pek çok insan, tomurcukların açmasına yardımcı olmak ve her şey hala dışarıdayken doğanın güzelliği için kış aylarında evlerinde çeşitli beyaz nergisler bulundurur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir