İftardan sonra baş ağrısı! Baş ağrısına ne sebep olur? İftardan sonra baş dönmesine ne sebep olur? İftardan sonra bu belirtilere dikkat!

genişletmek

Birçok kişi gece yatmadan önce sahur içiyor, sonra da uyuyor. Ayrıca sahur için imsak vaktinden önce uyanılıp sahur yapılır. Her iki durumda da insanlar iftar sonrası vücutta görülen belirtileri merak ediyor. Birçok insan oruç tutarken kan şekeri düşüklüğü yaşar. İftarda kan şekeri hızla yükselir, baş ağrısı ve baş dönmesi hissedilir. İftar sonrası baş ağrısına ne iyi gelir? sorusunun yanıtlarını sorguluyor. İşte iftar sonrası baş ağrısı ve baş dönmesi ile ilgili soruların yanıtları…

İftardan sonra baş ağrısına ne sebep olur?

İftardan sonra kan şekeri yükselir. Oruçla ilişkili düşük kan şekeri yaygın bir baş ağrısı tetikleyicisidir. Oruç öncesinde yüksek şekerli gıdaların tüketilmesi kan şekerinin ani yükselmesine ve ardından düşmesine neden olur. Bu baş ağrısına neden olur. Oruçtan önce düşük glisemik indeks ve düşük şekerli bir diyet baş ağrısını önlemeye yardımcı olur.

İftardan sonra cinsel ilişkiye girmek ve kendi kendine mastürbasyon yapmak günah mıdır? Ramazanda oruç tutmak necis iken caiz midir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir